סלי מזון

 

כך זה התחיל.

מסיפורם של כמה משפחות שלא היה להן מה לאכול, והמקרר לא היה עובד ימים שלמים. כמה אנשים טובים התארגנו לאסוף מוצרי מזון. הם דיברו עם בעלי חנויות של ירקות, בשר ודגים, מאפיות, בעלי מכולת ועוד, שבכל שבוע היו תורמים להם כמה מוצרים, וכך הם היו עוברים מחנות לחנות, מספק לספק ואוספים את כל התרומות למקום האחסון. ביום חמישי הם היו ממלאים ארגזים בכל טוב ומניחים אותם בפתחי הבתים של אותן משפחות. כך הם היו מדליקים את האור בליבות יהודים חסרי אמצעים.

לאט לאט התווספו עוד ועוד משפחות למעגל הנתמכים ופעילות הקבוצה התרחבה מאד. נוצר צורך בהקמת מערך ארגוני מסודר כדי להצליח לענות בחיוב לכל הפניות שהגיעו, ולספק את הסלים לבתים נוספים. מתנדבים מכל גווני הקשת הישראלית חיילים, סטודנטים, אנשי קבע, שירות אזרחי ועוד... תרמו מעצמם למען המשימה. חלק נתנו מוצרים, אחרים תרמו תרומה כספית, נהגים התנדבו להעביר סחורה ממקום למקום, ולחלק את הסלים למשפחות.

 

הסלים הפכו ללוגו של "יד עזרא ושולמית".

כיום מחלק הארגון למעלה מ - 2500 סלי מזון בשבוע.

וכ – 10,000 סלי מזון בכל חודש לאלפי משפחות במצוקה.

בכל רחבי הארץ

*   ירושלים -7 מוקדי חלוקה 

*   טלזסטון

*   ביתר

*   מודיעין עילית

*   שערי תקווה

*   אשקלון

*   בת ים

*   מעלה אפרים

*   נתיבות

*   קרני שומרון

*   פתח תקווה

*   קריית שמונה

*   שלומי

*   צפת

*   כרמיאל

*   עכו

*   באר שבע

*   אילת

       

סלי מזון לחגים

כל השבוע מסתובבות משאיות וחוצות את הארץ לארכה ולרחבה ומובילות טונות של מוצרי מזון למחסן הענק של הארגון, בו מתבצע מיון של הדברים, מוצרים הצריכים קירור מופנים למקררים וכך מאחסנים כל מוצר ומוצר. ביום רביעי וחמישי מגיעים עשרות מתנדבים ומתחילים באריזה כך נערמים סלים רבים בכל סניף וסניף.

ביום חמישי מתחילה זרימת המשפחות למוקדים. כל אחד שמגיע מתקבל במאור פנים ויוצא בידיים מלאות לביתו על מנת למלא אותו בברכה לכבוד השבת המתקרבת ולמשך כל השבוע. הסל מלא בפירות וירקות, עוף או דג, שימורים, מוצרי מזון יבשים וחלות לשבת ונותן מענה חלקי לאותן משפחות.

בערבי חגים: בסוכות ובמיוחד בפסח מעצים הארגון את החלוקה ל 18,000 סלים

 

"יד עזרא ושולמית" מחלקת גם תווי קניה למשפחות במצב כלכלי קשה. התווים ניתנים ע"י שיתוף פעולה עם רמי לוי. ונותנת מענה מכובד למשפחות הנזקקות.

 

"יד עזרא ושולמית" מודה לארגונים ולעסקים שתומכים ומסיעים בפעילות של חלוקת סלי מזון למשפחות נזקקות.