מבצע חורף

מה המילה חורף אומרת לכם?

.גשם, רוח חזקה, עננים אפורים, ביגוד חורפי, מעילים, מטריות, מגפיים, מחשיך מהר, קר בבית, קר בגוף קר בלב.

אלו מקצת התשובות שקיבלנו מילדי הבית החם שלנו כששאלנו אותם מה המילה חורף אומרת להם, לצערנו רובם ענו כמעט בפה אחד שאינם אוהבים את החורף בכלל, ממש שונאים אותו, ומחכים כבר שיעבור וכמה שיותר מהר, כי בחורף קר, ויורד גשם, ואז הבגדים נרטבים, וגם הרגליים, ויש שלוליות בדרך מבית הספר או הגן כשהולכים לבית החם של יד עזרא ושולמית.

נעלי הקיץ לא מחזיקות מעמד בגשם, וגם לא הבגדים, כי מעיל זה מוצר מותרות, וכשאין כסף לאוכל אז מעיל זה לא ברשימת הקניות השנתית.

בעזרתך נוכל לחמם אלפי משפחות שפנו אלינו לעזרה

וכשאין מעיל, אז אי אפשר לחמם את הגוף כשיוצאים מהבית. וכשאין מעיל אז הבגדים נרטבים כשיורד גשם, וכשאין מעיל אז קר.

וכשאין מעיל אז גם אפשר להצטנן ולהישאר בבית לבד, כי אבא ואמא (למי שיש) כל היום בעבודה, ואז גם לא יוצאים אפילו לא לבית החם ששם לפחות קצת חם וגם נעים, ויש ארוחה חמה טעימה ומשביעה.

בכל שנה לקראת החורף יש בבית החם של יד עזרא ושולמית חלוקת מעילים חמים וערכות חורף לילדים ומשפחות במצוקה. למעלה מ – 12,000 ילדים מקבלים ערכות אלה וגם בגדי חורף כמו סריגים, חולצות חמות, מגפיים וגרביים חמים. אלו ילדים שמגיעים ממשפחות נזקקות, ועניות, שבקושי מתפרנסות במשך השנה. הרבה פעמים הם מנסים ללבוש שכבות של ביגוד קייצי בשביל להתחמם בימי החורף הגשומים, או פשוט לא יוצאים מהבית.

מעדיפים להפסיד ימי לימודים בבית הספר מאשר להירטב בגשם בדרך לשם. בנוסף ביד עזרא ושולמית מחלקים תנורי חימום ושמיכות חורף למשפחות נזקקות ולקשישים גלמודים.