מקרים רפואיים

תמיכה בחולים ובני משפחותיהם

חולי המצריך אשפוז וטיפול ממושך בבית חולים, אינו מצב אידיאלי למשפחה. המצב משנה את חיי המשפחה מקצה לקצה, השגרה היום יומית נראית רחוקה מהמציאות, השפה שלהם משתנה ומושגים חדשים שלא הכירו מתחילים להסתובב בחלל הבית.

רופאים, טיפולים, המלצות, תרופות, נסיעות הלוך ושוב, דאגה, ועוד ממלאים את הלב ואת הבית, כשאחד ההורים הוא החולה אנחנו ביד עזרא ושולמית נרתמים לעזרת כל בני המשפחה, דואגים לסלי מזון – למילוי המקרר, לארוחות מוכנות לילדים בבית החם. דואגים להסיע את החולה לטיפולים, או לסייע ולהסיע את ההורה השני ובני משפחה נוספים בביקורים. יש מקרים בהם נדרשת הטסת החולה לטיפולים יקרים בחו”ל, וגם כאן אנחנו בשבילם, מסייעים, מבררים, פונים לציבור הרחב בעזרה בגיוס הכספים לטיפולים ולכל ההוצאות הכרוכות בזה בזמן השהייה בבית החולים עם המשפחה שמנו לב שקיימים מחלקות שלמות של ילדים החולים במחלות שונות, ילדים השוכבים כל היום בחדר מבלי יכולת לזוז, ילדים שאיבדו את הילדות שלהם, את התקווה ואת השמחה הטבעית שלהם. הקמנו ביד עזרא ושולמית מחלקה שלמה בשם “מושיטים יד לילד החולה” מחלקה שדואגת לשמח את הילדים המאושפזים, ולעזור להם להבריא. הילדים מקבלים מידי שבוע שקיות ממתקים, משחקים, ליצן רפואי, בלונים ועוד.

הכל רק בשביל בכדי לתת להם כוח להמשיך ולהילחם, לתת תקווה שאכן זה אפשרי להיות בריא. להשכיח לכמה רגעים את המקום שבו הם נמצאים. ולהחזיר לפנים שלהם את החיוך שאבד הרופאים ממליצים מאוד את הפעילות הברוכה ואת התמיכה בחולים ואומרים שהשמחה והצחוק הם חצי הדרך להצלחת הטיפול בילדים חולים. הילדים מקבלים המון חיזוקים, חום, אהבה, צחוק, שמחה וכוח.

כוח להמשיך ולהתמודד, להמשיך ולהילחם כי מה בסך הכל הם  רוצים? להיות בריאים כמו כל הילדים רגילים ולחזור לשגרה היומית בבית בגן ובבית הספר. בואו לקחת חלק בפעילות במחלקת “מושיטים יד לילד החולה” בזכותכם נוכל להמשיך ולשמח ילדים בעוד בתי חולים בארץ בזכותכם עוד ילד יחייך בדרך לבריאותו השלמה ולתת להם שמחה, צחוק ושעות קטנות של אושר.

אני רוצה להיות שותף במפעל החסד של יד עזרא ושולמית

ולעזור ליתומים, אלמנות ומשפחות נזקקות.