בתי תמחוי לילדים

הבית החם

מועדוניות הבית החם של "יד עזרא ושולמית" מיועדות לילדים הנמצאים מתחת לקו העוני, ילדים למשפחות במצוקה, יתומים, וילדים לחד הוריים. הסובלים מחוסר ביטחון תזונתי.

בבית החם של "יד עזרא ושולמית", עובדים על הקניית ביטחון עצמי בד בבד עם דאגה לביטחונם התזונתי של הילדים וזאת כדי לעזור להם לפרוץ את מעגל העוני, ולשפר את חייהם ואת העתיד שלהם.

סדר היום בבית החם:

בתום סיום הלימודים בבית הספר מגיעים ילדים בהסעות מכל רחבי העיר אל הבית החם המופעל במרכז העירוני. הילדים מתקבלים במאור פנים על ידי צוות המדריכות החמות והמסורות שמתעניינות בשלומם.

הם מקבלים ארוחת צהריים חמה ומזינה, חלבונים, ויטמינים, מינרלים ופחמימות לפי הפירמידה המומלצת לצריכת מזון. הילדים אוכלים בתאבון סביב שולחנות ערוכים בצורה אסתטית והאווירה טובה ועליזה.

 

לאחר מכן, הם מתחלקים לקבוצות ע"פ גילאים. הקטנים בחבורה משחקים במשחקים והפעלות שונות, והבוגרים יותר מקבלים עזרה בלימודים בסיוע מורים ומורות להוראה מתקנת, הם מכינים שיעורי בית, ומקבלים שיעורי עזר נוספים להרחבת הידע והעשרת ההשכלה שלהם. בבית החם כל ילד מקבל יחס אישי ודאגה מיוחדת לצרכיו על ידי ריפוי בחיות, ריפוי בעיסוק, ריפוי במוזיקה כך שכל אחד מקבל את הטיפול המתאים ביותר

בבית החם שפע פעילויות פנאי, על ידי מפעילים מתנדבים, החל מאמנות, תכשיטנות, ממשיך דרך פיסול וציור ועוד ועוד

הצוות החינוכי שומר על קשר הדוק ומעקב יומיומי אודות המשימות שביצע הילד, אבחון לקויות למידה או קשיים על רקע רגשי ומתן מענה הולם ומיידי.

עם אוירה של אכפתיות ושדרים של צמיחה הילדים פורחים ומוכנים להתמודדויות בעתיד מלאי תקווה והתלהבות.

בתום הפעילות חוזרים הילדים לבתיהם מצוידים בארוחת עשר ליום המחרת

הרבה מהם מקבלים מנות אוכל חם עבור אחיהם ואחיותיהם שאינם נמצאים במסגרת הבית החם.


מעניקים לילדים ביטחון עצמי

כחלק מפעילות הבית החם ארגון "יד עזרה ושולמית" היה מחלק פעמים בשנה בעונת הקיץ ובחורף ביגוד והנעלה לכל ילד בבית החם

בשנת 2003 היו"ר הרב אריאל לאורי החליט להפוך את הנתינה הזאת לחוויה לילדים ולחלק להם מידי כל עונה קיץ וחורף תווי קניה לביגוד והנעלה מהחברות המובילות ביניהם:. FOX. D&Y   יפיז. באזר שטאוס . קידישיק. ועוד..

ובכך מעניקים לילדים הרגשה של שווה בין שווים. חווית קניה שמקנה ביטחון עצמי לצאת לעולם ולחוות הרגשת התחדשות ולהיות חלק ממעגל חברה נורמלית.

 

חלוקת מעילים

כמידי שנה בעונת החורף ארגון "יד עזרא ושולמית" עורך חלוקת מעילים חדשים לילדי "הבית החם"

 

ילקוטים

1,200 ילדים ממשפחות נזקקות (שנבדקו)

או שאחד מבני המשפחה חולה או נכה

קבלו ילקוט + ציוד מלא שנרכש באמצעות התרומה שלך.

עמותת יד עזרא ושולמית המסייעת בכל ימות השנה למשפחות נזקקות, הפעילה מבצע 'ילקוט לכל ילד' במסגרתו חולקו אלפי תיקים לילדים ממשפחות נזקקות לקראת החזרה לבית הספר. העמותה מחלקת את התיקים לילדים ממשפחות המופנות על ידי גורמי הרווחה.

הרעיון למבצע הגיע מהשטח. ילדי 'הבית החם', המקבלים ארוחה חמה בכל יום, הביעו את המשאלה לקבל גם ילקוט לקראת תחילת שנת הלימודים. מבדיקה שערכה מחלקת התמיכה של העמותה בבתים עלה כי המצב קשה, מצבים שבהם הילדים הולכים עם שקית לבית הספר כי אין להם כסף לקנות ילקוט.

בתוך כל תיק דואגים המתנדבים של העמותה להכניס את כל הציוד הדרוש לבית הספר בכדי להתחיל את שנת הלימודים בהצלחה. התיק כולל בין היתר: מחברות, צבעים, טושים, דבק, מחק, מספריים, עטיפות ועוד.