דוח עוני 2015- הבית החם

הבית החם התחיל בדירת שני חדרים ומטבחון קטנטן אבל עם חזון גדול ולב ענק להעניק. מידי צהריים היו מתקבצים ילדים מכל קצוות השכונה, מסביב לשולחנות שהיו פזורים בכל פינה בבית ומקבלים צלחת מרק מהביל הכולל ירקות, מנה בשרית ותוספות.

כשהביקוש גדל, ראינו צורך לפנות לציבור הרחב ולקחת חלק בעשייה הברוכה

הילדים מגיעים מבתים קשיי יום, מבתים שלא תמיד שני ההורים מתפקדים, מבתים שלא תמיד יש שני הורים, הסיפורים שלהם מגיעים לאוזנינו תוך כדי הארוחה, ואנו דואגים גם לשאר הדברים היה סיפור של אחד ההורים שחלה, ויד עזרא ושולמית נחלצה לעזרה בגיוס הכספים לניתוח היקר, בנתינת ארוחות לשאר בני המשפחה, בתמיכה ריגשת להורה השני המתמודד עם הכל לבד. אנחנו כמשענת, כמשפחה שלמה העוזרת ללא הרף בנתינה. מתמודדים מידי יום עם ספורים כמו אבא שביום בהיר עוזב בית עם חמישה ילדים, או אמא שעובדת מחוץ לבית במשך כל היום בעבודות בית וניקיון ובקושי מתפרנסת ובעלה חולה שאינו יכול לעבוד. 

הילדים מגיעים אלינו דרך עובדות סוציאליות, דרך מורות ומורים בבתי הספר ששמים לב שהילד לא מביא ארוחת בוקר. ואז אנחנו נכנסים לתמונה, בודקים כל מקרה לגופו, מגיעים לביקורי בית, מדברים עם המשפחה, עם המורים.

הסיפורים לצערנו הם אמיתיים, וגודל העניות שאנחנו נתקלים בה, מעציבה אותנו בכל פעם מחדש. לראות מקרר ריק, פשוט ריק!!! לראות ילדים שהולכים לישון רעבים, שלא מבקשים מההורים משחקים, או ממתקים, מבקשים לאכול, שואלים את אמא מתי נוכל לאכול? אנחנו רעבים. ואמא שמנסה להשקיט את הרעב עם כוס מים חמים. ומנסה להסתיר את הדמעות ולהישאר חזקה.

או בבתים שבכלל האמא שוכבת חולה, ואז כל העול נופל על האח הבוגר שבקושי בן 10. אנחנו שם בדיוק בשבילם, בשביל הילדים האלה שבסך הכל רוצים ללכת לישון שבעים. שמגיע להם לגדול בבריאות, שמגיע להם ארוחה חמה ומזינה.

בכל צהריים הם מגיעים לבית החם לאכול ארוחה חמה ומשביעה, ומקבלים גם סנדוויץ לארוחת הבוקר בבית הספר. מלבד זאת אנחנו דואגים שהמשפחה תכנס למאגר של מקבלי סלי המזון. ולכל הדברים האחרים שנחוצים לבית.

בואו גם אתם לקחת חלק בפעילות הענפה שלנו שעוד ילד יוכל לקבל ארוחה חמה ומקום בבית החם שלנו. שעוד ילד יוכל לדעת שיש לו כתובת להשביע את רעבונו ושיש לו גם אוזן קשבת לשמוע את סיפוריו ואת חוויותיו.