נתוני עוני דמוגרפיים

נתוני עוני דמוגרפיים

מדינת ישראל מתחלקת למחוזות -

המרכז

מחוז המרכז הוא אחד משבעת מחוזותיה האדמיניסטרטיביים של מדינת ישראל. שטחו של המחוז 1,293 קילומטר רבוע והצפיפות בו היא 1,434 איש לקמ"ר. בירת המחוז היא העיר רמלה והעיר הגדולה במחוז היא ראשון לציון. בית המשפט המחוזי נמצא בעיר לוד. המחוז כולל ארבע נפות:

  • אזור רמלוד (רמלה-לוד) ואזור מודיעין

  • נפת השרון - ערב השרון ומזרח השרון

אל נפת השרון משתייכות הערים הבאות -

נתניה

כפר סבא

רעננה

הרצליה

הוד השרון

רמת השרון

טייבה

טירה

קלנסווה

כפר יונה

  • נפת פתח תקווה בה - אזור פתח תקווה ואזור דרום השרון

  • נפת רחובות - אזור רחובות ואזור ראשון לציון ונס ציונה

 

מחוז הצפון

הוא כינוי אדמיניסטרטיבי לאחד משבעת המחוזות במדינת ישראל. שטח המחוז משתרע מרמת הגולן והגליל העליון בצפון ועד בקעת בית שאן ורמות מנשה בדרום. בירת המחוז היא נצרת עילית, והעיר הגדולה ביותר היא נצרת. המחוז גובל ממערב בים התיכון, מצפון בלבנון, ממזרח בסוריה ובירדן ומדרום במרחב התפר של צפון הגדה המערבית. גודלו של המחוז הצפוני הוא 4,473 קמ"ר. כמה מאתרי הפולחן והנופש המרכזיים בישראל, לרבות אלה שסביב ים כנרת והר חרמון, שוכנים בתחומי המחוז הצפוני. המחוז חופף פחות או יותר לאזור הגליל במובנו הרחב המקובל, בנוסף לאזור הגולן.

במחוז הצפון כמה נפות עיקריות –

  • נפת גולן

  • נפת עכו

  • נפת כנרת

  • נפת יזרעאל

 

מחוז חיפה

אחד משבעת מחוזותיה האדמיניסטרטיביים של מדינת ישראל. המחוז הסובב את העיר חיפה ומכיל בעיקר את פרווריה ובירתו חיפה.

מחוז ירושלים

אחד משבעת המחוזות של מדינת ישראל. בירת המחוז והעיר הגדולה ביותר בו היא ירושלים. במחוז יש רק נפה אחת, היא נפת ירושלים. שטח המחוז (והנפה) 653 קמ"ר. יש בו שני אזורים טבעיים: הרי יהודה, ששטחו 316 קמ"ר ושפלת יהודה ששטחו 337 קמ"ר. מחוז ירושלים הוא היחיד בישראל ללא חוף-ים כלל (למחוז יהודה ושומרון יש חוף בים המלח).

מחוז הדרום

המחוז הגדול ביותר מבין שבעת מחוזותיה האדמיניסטרטיביים של מדינת ישראל, והוא כולל את כל שטחי הנגב ועמק הערבה. שטחו הכולל 14,185 קילומטר רבוע, רובו מדברי, ומשום היותו המחוז הגדול ביותר בישראל והיות אוכלוסייתו נמוכה, צפיפות האוכלוסייה של מחוז זה היא הנמוכה ביותר מבין כל המחוזות בארץ - כ-77 נפש לקמ"ר.

מחוז הדרום הוא המחוז היחיד בישראל שאליו גישה לשני ימים - הים התיכון בחופי אשקלון ואשדוד, והים האדום שלחופי אילת. העיר המאוכלסת ביותר היא אשדוד. בירת המחוז והעיר הגדולה ביותר מבחינת שטח היא העיר באר שבע. בתחום המחוז נמצאת אוניברסיטת בן-גוריון בבאר שבע והאוניברסיטה הפתוחה באילת.

המחוז כולל שתי נפות:

נפת אשקלון

נפת באר שב

החוז בישראל בו נמדדו שיעורי העוני הגבוהים ביותר הוא מחוז ירושלים, המוובילה בקרב הערים הגדולות, עם הפערים הגדולים ביותר בתוך העיר עצמה - ובמספר מתחמי העוני, עם 32.7% ממשקי הבית שמתגוררים בשכונות מצוקה

array(0) { } אין תגיות שנוספו.

פורסם ב Feb 5, 2017 על ידי מאמר מערכת