תמיכה בחיילים

תמיכה בחיילים

צבא הגנה לישראל -  צה"ל,  הוא צבאה של מדינת ישראל והארגון המרכזי במערכת הביטחון הישראלית לשמירת ביטחונה וריבונותה. צה"ל משמש ככוח ההגנה העיקרי על קיומה של מדינת ישראל, ובנוסף משרת משימות לאומיות, כמו התיישבות בכל שטחי מדינת ישראל באמצעות הנח"ל, ביעור הבערות והנחלת השפה העברית באמצעות מורות חיילות, אימונים קדם-צבאיים באמצעות הגדנ"ע, משימות חילוץ והצלה באמצעות יחידת החילוץ וההצלה הארצית ועוד. צה"ל נחשב לצבא החזק ביותר במזרח התיכון ולאחד הצבאות המתקדמים והמיומנים ביותר בעולם.

סדר הכוחות של צה"ל מונה, כ-176,500 חיילים בסדיר, מתוכם, נכון ליולי 2015, 42,000 חיילים בקבע[8] ו-445,000 חיילים במילואים, והוא חולש על תקציב של כ-16.5 מיליארד דולר

במבנה צה"ל, הדרג הפיקודי העליון בצה"ל הוא המטה הכללי, ובראשו עומד ראש המטה הכללי -הרמטכ"ל.

חייל הוא כל אדם שהתגייס לשורותיו של צבא של מדינה ריבונית בשירות חובה, בשירות קבע או בשירות מילואים. החייל עובר אימונים והכשרה על מנת להגן על אותה מדינה באופן ישיר (קרבי) או באופן עקיף (לא קרבי) ולשרת את האינטרסים שלה. החייל אמור לציית לפקודות שהוא מקבל ממפקדיו.

בצה"ל יש חלוקה ל-3 רמות קרביות:

  1. לוחמים - חיילים קרביים, שתפקידם העיקרי לחימה, והם משרתים בחזית.- וחם הוא אדם המיומן בלחימה שעיסוקו, תפקידו או אורח חייו מאופיינים בהפעלת כוח בעימותים נגד אנשים אחרים. הלוחם הצבאי הוא אדם המשתתף במאמץ מלחמתי ותפקידו להפעיל כוח כנגד האויב.

  2. תומכי לחימה - חיילים שתפקידם העיקרי איננו לחימה, והם משרתים בחזית.

  3. עורפיים ("ג'ובניקים") - חיילים לא קרביים המשרתים בעורף

 

יש חיילים סדירים ולא סדירים

חיילים סדירים - הם חיילים שמגויסים מתוקף צו חוקי של המדינה והם משרתים בדרך כלל תקופה מוגדרת היטב בכוחות המזוינים של אותה מדינה. חיילים סדירים מקבלים אימון אחיד וכלי נשקם מסופקים ברוב המקרים על ידי המדינה. החיילים הסדירים הראשונים היו ככל הנראה שומרי ראשם של המלכים בעת העתיקה ושכירי חרב.

 

חיילים לא סדירים - זוכים לרמת חופש גדולה יותר מאשר החיילים הסדירים. בדרך כלל המשמעת ביחידות אלו רופפת יותר ואימונם לקוי בדרך כלל יחסית לכוחות הסדירים. אף שרוב צבאות העולם עברו לחיילים סדירים, יש מקום גם ללוחמים לא סדירים. בכמה וכמה צבאות בעולם מקובל שירות של אנשי מילואים, שמאומנים לתפקיד מסוים ומשוחררים לאזרחות לאחר תום האימון או השירות הסדיר שלהם, ונקראים לשירות רק בעת מלחמה. מודל זה מוזיל את העלות של החזקת החיילים, ומאפשר לצבא לגדול באופן משמעותי בזמן חירום.

 

הלחק המרכזי של הצב הוא החיילים הסדירים, שמבצעים פעולות רבות ושוטפות. חלק ממטלות החילים הסדירים הם ביצוע סיכולים ממוקדים, כניסות קרקעיות ליישובים עוינים, ושמירה על יישובים במשך שעות רבות ארוכות ומתישות. "יד עזרא ושולמית" מעריכה את המסירות של החיילים למען כלל עם ישראל ותמכת בהם על ידי חלוקת אוכל לחיילים הרעבים, יחד עם ממתקים שירעננו אותם וייתנו להם את הכוח להמשיך לשמור.

array(0) { } אין תגיות שנוספו.

פורסם ב Feb 2, 2017 על ידי מאמר מערכת