חלוקת סלי מזון למשפחות נזקקות

מסיפורם של כמה משפחות שלא היה להן מה לאכול, והמקרר לא היה עובד ימים שלמים. כמה אנשים טובים התארגנו לאסוף מוצרי מזון. הם דיברו עם בעלי חנויות של ירקות, בשר ודגים, מאפיות, בעלי מכולת ועוד, שבכל שבוע היו תורמים להם כמה מוצרים, וכך הם היו עוברים מחנות לחנות, מספק לספק ואוספים את כל התרומות למקום האחסון. ביום חמישי הם היו ממלאים ארגזים בכל טוב ומניחים אותם בפתחי הבתים של אותן משפחות. כך הם היו מדליקים את האור בליבות יהודים חסרי אמצעים.

לאט לאט התווספו עוד ועוד משפחות למעגל הנתמכים ופעילות הקבוצה התרחבה מאד. נוצר צורך בהקמת מערך ארגוני מסודר כדי להצליח לענות בחיוב לכל הפניות שהגיעו, ולספק את הסלים לבתים נוספים. מתנדבים מכל גווני הקשת הישראלית חיילים, סטודנטים, אנשי קבע, שירות אזרחי ועוד… תרמו מעצמם למען המשימה. חלק נתנו מוצרים, אחרים תרמו תרומה כספית, נהגים התנדבו להעביר סחורה ממקום למקום ולחלק את הסלים למשפחות.

הסלים הפכו ללוגו של “יד עזרא ושולמית"

כיום מחלק הארגון כ – 12,000 סלי מזון בשבוע, כ-1,375 טון מזון לחודש לאלפי משפחות במצוקה

חלוקת סלי מזון – הפעילות היום

הנתמכים שלנו (שהתווספו למאגר שלנו אחרי בדיקת המצב הכלכלי ע”י משרדינו), מגיעים למוקד החלוקה מצוידים בעגלות וסלים ומקבלים מכל טוב פירות וירקות טריים, עופות, מוצרי חלב, שתייה, אוכל מוכן, אפילו ביסקוויטים והרבה פעמים אנחנו מקבלים תרומות מיוחדות מתורמים נדיבים שמשמחות מאד את המשפחות שוקולדים, מוצרי חלב מיוחדים, חטיפי דגנים ואפילו נעליים!

אני קיבלתי מפה דברים שאני לא הייתי מעיזה ללכת לקנות, כי זה נורא יקר! – אמרה לנו אימא חד הורית שחלתה בסרטן.

פעם בחודש מתקיימות גם חלוקות מזון מיוחדות בהן מחלקים מוצרים יבשים: חבילות אורז, סוכר, מלח, קמח, שמן, תירוש ענבים ויין לקידוש, אפילו דגני בוקר ועוד

היום קיימים למעלה מ-40 מוקדי חלוקת סלי מזון ברשות הארגון, בהם מגיעים כל שבוע לחלוקות כ-7,000 משפחות מעוטות יכולת. הארגון גם תומך בקשישים וחולים שלא יכולים לבוא לחלוקות ושולח לאותם אנשים סלי מזון ארוזים עד פתח ביתם.

אני רוצה להיות שותף במפעל החסד של יד עזרא ושולמית

בסלי מזון ליתומים, אלמנות ומשפחות נזקקות