בתי תמחוי לילדים

הבית החם

מועדוניות הבית החם של “יד עזרא ושולמית” מיועדות לילדים הנמצאים מתחת לקו העוני, ילדים למשפחות במצוקה, יתומים, וילדים לחד הוריים. הסובלים מחוסר ביטחון תזונתי.

בבית החם של “יד עזרא ושולמית”, עובדים על הקניית ביטחון עצמי בד בבד עם דאגה לביטחונם התזונתי של הילדים וזאת כדי לעזור להם לפרוץ את מעגל העוני, ולשפר את חייהם ואת העתיד שלהם.

פעילות הבית החם

מועדוניות הבית החם של “יד עזרא ושולמית” מיועדות לילדים הנמצאים מתחת לקו העוני, ילדים למשפחות במצוקה, יתומים, וילדים לחד הוריים. הסובלים מחוסר ביטחון תזונתי בבית החם של “יד עזרא ושולמית”, עובדים על הקניית ביטחון עצמי בד בבד עם דאגה לביטחונם התזונתי של הילדים וזאת כדי לעזור להם לפרוץ את מעגל העוני, ולשפר את חייהם ואת העתיד שלהם.

כחלק מפעילות הבית החם של ארגון “יד עזרה ושולמית” מחלק הארגון פעמיים בשנה בעונת הקיץ ובחורף ביגוד והנעלה לכל ילד בבית החם. בשנת 2003 היו”ר הרב אריאל לאורי החליט להפוך את הנתינה הזאת לחוויה לילדים ולחלק להם מידי כל עונה קיץ וחורף ולפני החגים תווי קניה לביגוד והנעלה מהחברות המובילות ביניהם:. בזאר שטראוס, פמיקס ועוד.

ובכך מעניקים לילדים הרגשה של שווה בין שווים. חווית קניה שמקנה ביטחון עצמי לצאת לעולם ולחוות הרגשת התחדשות ולהיות חלק ממעגל חברה נורמלית.

בתום סיום הלימודים בבית הספר מגיעים ילדים בהסעות מכל רחבי העיר אל הבית החם המופעל במרכז העירוני. הילדים מתקבלים במאור פנים על ידי צוות המדריכות החמות והמסורות שמתעניינות בשלומם הם מקבלים ארוחת צהריים חמה ומזינה, חלבונים, ויטמינים, מינרלים ופחמימות לפי הפירמידה המומלצת לצריכת מזון. הילדים אוכלים בתאבון סביב שולחנות ערוכים בצורה אסתטית, אווירה טובה ועליזה לאחר מכן, הם מתחלקים לקבוצות ע”פ גילאים. הקטנים בחבורה משחקים במשחקים והפעלות שונות, והבוגרים יותר מקבלים עזרה בלימודים בסיוע מורים ומורות להוראה מתקנת, הם מכינים שיעורי בית, ומקבלים שיעורי עזר נוספים להרחבת הידע והעשרת ההשכלה שלהם.

בבית החם כל ילד מקבל יחס אישי ודאגה מיוחדת לצרכיו על ידי ריפוי בחיות, ריפוי בעיסוק, ריפוי במוזיקה כך שכל אחד מקבל את הטיפול המתאים ביותר.
בית החם שפע פעילויות פנאי, על ידי מפעילים מתנדבים, החל מאומנות, תכשיטנות, ממשיך דרך פיסול וציור ועוד ועוד…

הצוות החינוכי שומר על קשר הדוק ומעקב יומיומי אודות המשימות שביצע הילד, אבחון לקויות למידה או קשיים על רקע רגשי ומתן מענה הולם ומיידי עם אוירה של אכפתיות ושדרים של צמיחה הילדים פורחים ומוכנים להתמודדויות בעתיד מלאי תקווה והתלהבות בתום הפעילות חוזרים הילדים לבתיהם מצוידים בארוחת עשר ליום המחרת.

הרבה מהילדים מקבלים מנות אוכל חם עבור אחיהם ואחיותיהם שאינם נמצאים במסגרת הבית החם.

תרפיה חשובה מאוד להתפתחות וקידום הילדים בבית החם שמים דגש חזק לקידום הילדים בצורה מעניינת וחוויית מאוד פעמיים בשבוע מתקיים חוג תרפיה בבית החם.

תרפיה באומנות

הילדים יוצרים דברים מעניינים ויצרתיים מאוד עם המדריכה ע”י צבעי מים פלסטלינה, גואש, חימר, מדבקות מסול, נצנצים בכל הצבעים, בריסטולים, קרטוני ביצוע, גבס, בדים, דשא סנטטי, פרחים מזהב, טוליפ, , לורדים טושים מכחולים ועוד, וכל חומר שרק יכול להיות יש בחדר העבודה עם חומרים אלו מפתחת להם את המוטוריקה העדינה ועוזרת להם להביע רגשות.

תרפיה במוזיקה

מוזיקה-הילדים נהנים משלל כלי מוזיקה אורגן ,גיטרה, מצלתיים, מקל גשם, קבסה, קלאווה, תוף ים, תוף איסוף, זונקו, בונגוס, דרבוקה, קלימבה, קערת תהודה ועוד.

כל מפגש הוא חוויה, התוכנית עם הרבה אביזרים מאתגרים ומעניינים ועם מוזיקה שתמיד משחררת את הילדים!! הילדים נהנים תמיד בשעה המרגיעה הזו ובחוגים אלו הילדים נפתחים רגשית מאוד, והצוות מטפל במה שקשה להם.

.כמידי שנה בעונת החורף ארגון “יד עזרא ושולמית” עורך חלוקת מעילים חדשים ובגדי חורף לילדי “הבית החם קרא עוד בפרויקט חלוקת חורף.

עמותת יד עזרא ושולמית המסייעת בכל ימות השנה למשפחות נזקקות, הפעילה מבצע ‘ילקוט לכל ילד’ במסגרתו חולקו אלפי תיקים לילדים ממשפחות נזקקות לקראת החזרה לבית הספר. העמותה מחלקת את התיקים לילדים ממשפחות המופנות על ידי גורמי הרווחה.

כ-2000 ילדים ממשפחות נזקקות (שנבדקו) או שאחד מבני המשפחה חולה או נכה קבלו ילקוט + ציוד מלא לבית הספר שנרכש באמצעות התרומה שלך.

הרעיון למבצע הגיע מהשטח. ילדי ‘הבית החם’, המקבלים ארוחה חמה בכל יום, הביעו את המשאלה לקבל גם ילקוט לקראת תחילת שנת הלימודים. מבדיקה שערכה מחלקת התמיכה של העמותה בבתים עלה כי המצב קשה, מצבים שבהם הילדים הולכים עם שקית לבית הספר כי אין להם כסף לקנות ילקוט.

בתוך כל תיק דואגים המתנדבים של העמותה להכניס את כל הציוד הדרוש לבית הספר בכדי להתחיל את שנת הלימודים בהצלחה. התיק כולל בין היתר: ספרים עטופים ,מחברות, קלמר מאובזר הכולל צבעים, טושים, דבק, מחק, מספריים, ועוד…

.הילדים מגיעים מידי בוקר לקיטנה בבית החם. שם הם מקבלים ארוחת בוקר עשירה ומזינה .וישר מחכה להם שלל אטרקציות והפעלות מעניינות ומאתגרות מאוד: יציאות לפארקים ,בריכות ,משחקיה ענקית ועוד. בצהריים מוגש להם בשולחנות ערוכים ארוחת צהריים משביעה וטעימה. קייטנת הקיץ בבית הים מאוד חשובה עבור הילדים היתומים וממשפחות נזקקות ויכולה להציל אותם מסביבה מזיקה ומנזקים בלתי הפיכים.

למידע נוסף על הקייטנה לחצו כאן

וכשאין מעיל, אז אי אפשר לחמם את הגוף כשיוצאים מהבית. וכשאין מעיל אז הבגדים נרטבים כשיורד גשם, וכשאין מעיל אז קר.

וכשאין מעיל אז גם אפשר להצטנן ולהישאר בבית לבד, כי אבא ואמא (למי שיש) כל היום בעבודה, ואז גם לא יוצאים אפילו לא לבית החם ששם לפחות קצת חם וגם נעים, ויש ארוחה חמה טעימה ומשביעה.

בכל שנה לקראת החורף יש בבית החם של יד עזרא ושולמית חלוקת מעילים חמים וערכות חורף לילדים ומשפחות במצוקה. למעלה מ – 12,000 ילדים מקבלים ערכות אלה וגם בגדי חורף כמו סריגים, חולצות חמות, מגפיים וגרביים חמים. אלו ילדים שמגיעים ממשפחות נזקקות, ועניות, שבקושי מתפרנסות במשך השנה. הרבה פעמים הם מנסים ללבוש שכבות של ביגוד קייצי בשביל להתחמם בימי החורף הגשומים, או פשוט לא יוצאים מהבית.

מעדיפים להפסיד ימי לימודים בבית הספר מאשר להירטב בגשם בדרך לשם. בנוסף ביד עזרא ושולמית מחלקים תנורי חימום ושמיכות חורף למשפחות נזקקות ולקשישים גלמודים.

רק בעזרתך נוכל להאכיל בכבוד אלפי ילדים שלא יתבישו

הבית החם של “יד עזרא ושולמית” מיועדות לילדים הנמצאים מתחת לקו העוני.

תמונות שמחממות את הלב